MENIU

Komentarai (5) Darbas Seime, Žiniasklaida ir aš

A. Maldeikienė mokesčių pertvarką vadina smūgiu viduriniajai klasei

Penktadienį Vyriausybėje pristatyti mokesčių ir socialinės sistemos tobulinimo pasiūlymai, tarp kurių yra ketinimas neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) sulyginti su minimaliuoju mėnesiniu atlyginimu (MMA) – 380 eurų.

Taip pat norima atsisakyti papildomo NPD už vaikus ir vietoje to visiems mokėti po 30 eurų už pirmą ir antrą vaiką, po 75 eurus už trečią ir daugiau vaikų iki 18 metų.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad kitąmet bus skiriamos rekordinės lėšos skurdui mažinti, iš viso daugiau nei 4 mlrd. eurų arba 483 mln. eurų daugiau nei šiemet.

Daroma esminė klaida

Mišriai Seimo narių grupei priklausanti A. Maldeikienė DELFI sakė, kad Vyriausybės mokesčių planas remiasi principu „paimti iš vidurinės klasės ir atiduoti apačioms“.

„Šiaip daroma viena esminė klaida, kad gyventojų apmokestinimo struktūra suvokiama kaip socialinės rūpybos dalykas, o ne kaip viešojo sektoriaus aptarnavimo klausimas.

Mes sudedame pinigus ne tam, kad padėtume skurstantiems, bet tam, kad galėtų funkcionuoti švietimas, sveikatos apsauga, valstybės valdymas ir visa kita. Šis klausimas visiškai nutylimas“, – sakė plano pristatymą stebėjusi politikė.

Kels kainas

A. Maldeikienei susidarė įspūdis, kad valdantieji dabar bando sugalvoti, kokiu būdu ir kaip dar paimti iš vidurinio sluoksnio ir atiduoti, kaip jie įsivaizduoja, neturtingiesiems.

„Lietuvoje turtingu laikomas tas, kuris gauna maždaug 700 eurų „į rankas“, nes jis nebetenka visų privilegijų“, – stebėjosi ji. Seimo narė pabrėžė, kad skurdui mažinti skiriami 483 mln. eurų atsiras to sluoksnio kišenėse, kuris automatiškai reikš didesnes kainas.

„Tai yra infliacinis spaudimas. Tai reiškia, kad didesnes pajamas (apie 1 tūkst. eurų) gaunantys žmonės su šiuo planu gaus didesnes kainas.

Vėl didžiausia problema, kad tas sluoksnis, kuris gauna nuo 700 iki 2,5 tūkst. eurų per mėnesį pajamas, gauna dar vieną smūgį – didesnes kainas ir jokių papildomų pajamų (nebent už vaikus, jei jų turi)“, – sakė A. Maldeikienė.

Ne reforma

Pašnekovė dėstė, kad Vyriausybė niekada neturėjo ir dabar neturi žmonių, kurie suvokia, kas yra viešieji finansai ir neturi jokio įsivaizdavimo, kad pasaulyje egzistuoja politinė ekonomija.

„Visos tokios reformos turi būti nagrinėjamos per tai, kaip jos palies kiekvieną gyventojų sluoksnį pagal pajamų grupes. Čia nėra net užuomazgų mokesčių reformos.

Tai yra ta pati sistema, bandoma užlopyti turbūt jau kokiu aštuntu lopu ant lopo. Ieškoma iš ko dar galima būtų pabandyti nusukti, kad kitur duoti“, – sakė A. Maldeikienė.

Neaiškus šaltinis

Seimo narė teigė, kad vienintelis realus minimų 483 mln. eurų šaltinis yra nepagrįstas išlaidų didinimas.

„Jie apeliuoja į absoliučią nesąmonę – ekonomikos augimą. Tačiau jis taip paprastai ir tiesiogiai kišenėse nenusėda. Yra 42 mokestinės lengvatos, bet net ir ūkininkams ne visos ir net ne dauguma naikinamos“, – aiškino A. Maldeikienė.

S. Skvernelis spaudos konferencijoje teigė, kad beveik 0,5 mlrd. eurų gaus iš ekonomikos augimo, „šešėlio“ mažinimo ir atsisakius socialiai neteisingų lengvatų.

Straipnis publikuotas www.delfi.lt 

5 komentarai įraše "A. Maldeikienė mokesčių pertvarką vadina smūgiu viduriniajai klasei"

  1. Kęstas parašė:

    Viskas teisingai.Kritikuot,kas padaryta ir matoma mes mokam. O ne geriau būtų mums profanams papasakot,iš kur kitur paimt tuos pinigus? Gal ir reformatoriai perskaitytų.

  2. Aušra Maldeikienė parašė:

    taigi vienas net tekste paminėtas. 🙂 Ūkininkų lengvatos, kurių 25 (ketina naikinti tik3);, iš viso Lietuvoje 218 įvairių mokestinių lengvatų. Pusė tikrai gali būti panaikinta. 🙂 Bet gi tamstos komentaro tikslas kitas – pademonstruoti, kad anie kažką daro. Tai gal ten ir rašykit. Beje, kaip turi būti daroma logiška mokesčių reforma parašiau dar 2013 metai “Melo ekonomikoje”. Skvernelis su ta knyga pernai vasarą vaikščiojo . 🙂 Taigi gali turėte gaires, ir jei netinka kas, tai ramiai galėtų pasakyti ; pirma, to nedarome, nes…; antra, to nedarome, nes…
    Dabar tik tuščia demagogija apie 3 eurais praturtėsiančius visiškus vargšus.

  3. Saulius Lapackas parašė:

    Lengviausia visiems dalinti svetimus pinigus (tai yra mūsų). O tie kas negali užsidirbti (žmonės su negalia, daugiavaikės šeim, girtuokliai…) jiems duodama mažiausiai. Duoda šeimininkas kasnį duonos, o mes visi jam rankas būčiuojame.Toliau pašalpinių kartą auginame. Sumažinus bedarbystę iki 5%, atlyginimai padidėtų, verslas pradėtų investuoti į darbo našumo didinimą, žmonėms nereikėtų prašyti išmaldos, patys susimokėtų už savo pragyvenimą. 1.Neisileisti darbo jėgos iš trečių šalių jei bedarbystė virš 5%. 2. Sumažinti- progresivinti reikalavimus ir mokesčius smulkiam verslui.

    • daugiavaikė Sauliui parašė:

      Taigi, kad daugiavaikėms Lietuvoje niekas nieko neduoda – tik atima mokesčių pavidalu. Duoda tiems kurie nedirba. Ir dabartinė reforma tik atims PNPD, jei šeima turės pilnametį moksleivį, bet absoliučiai nieko neduos. Argi galima pavadinti “davimu” veiksmą, kai iš pirmų dviejų vaikų atimi vaiko pinigus ir tuos atimtus atiduodi trečiam šeimos vaikui? (dar pakeliui nusukęs 60 centų) 🙂

  4. Mauras parašė:

    Būtų įdomu sužinoti, kaip vertinate ką tik patvirtintą latvių mokesčių reformą (Skvernelis jau nedrįsta Šapokos planų vadinti reforma ar pertvarka, todėl naudoja terminą “mokesčių sistemos optimizavimas”).

    O apie optimizavimą Šapoka jau viską paaiškino: jis teiks naudą “ir viduriniajai klasei”, nes “Kiekvienas lietuvis, gaunantis maždaug 13 Eur per dieną arba 383 Eur per mėnesį, save gali laikyti viduriniosios klasės atstovu. Tokios prielaidos siūlo laikytis finansų ministras Vilius Šapoka”.

    Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/naujas-skaiciavimas-kas-gali-vadintis-viduriniaja-klase-lietuvoje.d?id=75336361

    šaipokas tas Šapoka, vienok 🙂 tik Skvernelis nepatikėjo ir ramina, kad dabar pakovosim su skurdu, “o viduriniąja klase užsiimsim 2019-ais”. Nespėja visko profesionalų vyriausybė ir Seimas, per tas 6 mėn. užtrukusias kryžiaus kovas su klastingaisiais urėdais ir alkoholiu panašu net du mėnesius paatostogauti nepavyks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *