MENIU

Komentarai (2) #išsaugokeurą

Dvylika Seimo narių pradeda kampaniją , kuri veda į Lietuvos išstojimą iš Europos Sąjungos

Seime atsirado žmonės, kurie pateikė rezoliuciją, kurią vertinu kaip prasidedančios Lietuvos išstojimo iš ES kampanijos pradžią.

Vis dėlto aš KATEGORIŠKAI su jais nesutinku.

Seimo nariai Petras Gražulis, Zbignev Jedinskij, Povilas Urbšys, Artūras Skardžius, Stasys Jakeliūnas, Juozas Imbrasas, Algimantas Dumbrava, Raimundas Martinėlis, Petras Nevulis, Rita Tamašunienė, Vanda Kravčionok ir Arūnas Gumuliauskas užregistravo rezoliuciją „Dėl Lenkijos Respublikoje vykdomų sėkmingų reformų“.

Rezoliucijos tekste, ją pasirašę Seimo nariai sveikina “sėkmingai įvykdytas šeimos stiprinimo reformas ir vykdomą politiką Lenkijos Respublikoje;” mato “būtinybę palaikyti sėkmingas reformas ir svarstydami jas pritaikyti Lietuvoje”.

Ką reiškia tos „sėkmingos“ lenkiškos reformos praktiškai? Tai teismų sistemos nepriklausomybės sužlugdymas, nevyriausybinių organizacijų persekiojimas dėl jų viešai išreiškiamos pilietinės pozicijos [rašiau penktadienį] bei bendrų Europos Sąjungos įsipareigojimų dėl pabėgėlių priėmimo nesilaikymas.

Tokiu būdu demonstruojama itin ciniška pozicija: man duokit, o aš nieko niekam neskolingas.

Kokias mintis išties generuoja tas „seiminis“ dvyliktukas?

Jie norėtų, kad milijardinę ES valstybių paramą gaunanti Lietuva, kai jos paprašo solidarizuotis su Pietų Europos valstybėms (visų pirma Graikija ir Italija, o dabar ir Ispanija) su pasipūtusio vergo (taip taip, vergas yra tas, kuris visada ima, ir niekada nenori duoti) arogancija padėti atsisako; jų šūkis, „tegul kiti vieni dorojasi su vienai atskirai valstybei sunkiai įveikiamomis užduotimis“.

Labai ciniška ir tai, kad tame sąraše ne viena pavardė politiko, kuris sakosi esąs katalikas, bet atmeta įsipareigojimą žmogiškumui ir siūlo pavaryti nuo Lietuvos durų ir tuos, kurie išties bėga nuo karo ir persekiojimo.

Šiame „paramos Lenkijai“ pakete galima prisiminti ir stiprėjančius Lenkijos valdančiųjų užmojus užgrobti nacionalinį transliuotoją ir beprasidedantį kišimąsi į spaudos laisvę.

Manau, kad rezoliucijos autoriai turi teisę skelbti savo nuomonę, netgi nepriklausomai nuo to, ar jie patys suvokia, kurlink veda jų pasiūlymas. Ir tikrai nemanau, kad kiekviena nuomonė, kuria kvestionuojamas tas ar kitas ES sprendimas, yra inicijuojamas kokiame nors Kremliuje.

Vis dėlto kartoju: griežtai pasisakau prieš šios rezoliucijos intenciją, nes matau ją tik kaip bandymą laužyti Europos Sąjungos valstybių narių tarpusavio įsipareigojimus, teismų sistemos nepriklausomybę bei bandymą importuoti ne tik abejotinus Lenkijos valdančiųjų, bet ir V. Putino, V. Orbano ir R.T. Erdogano metodus į Lietuvą.

Manau, kad Lietuva privalo palaikyti ES poziciją Lenkijos atžvilgiu ir jos sutartyse apibrėžtas teisines bendrabūvio normas.

2 komentarai įraše "Dvylika Seimo narių pradeda kampaniją , kuri veda į Lietuvos išstojimą iš Europos Sąjungos"

 1. Mauras parašė:

  prie šauniojo dvyliktuko prisijungė dar viena nusipelniusi popso liaudžiai artistė, europarlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė.

  Pirmas klausimas svarstant ar Seimas būtų teisus jei „dėkodamas Lenkijos Seimo maršalkai“ rekomenduotų „nepalaikyti galimų sankcijų“ – už ką sankcijos, kurių siūlome nepalaikyti. Jei Lenkija gaus ES sankcijų už Konsitucinio teismo „reformą“, ar už migrantų kvotų nesilaikymą, tai visiškai skirtingi dalykai. Dėl antrojo dar galima ginčytis (nors solidarumas ir krikščioniškos vertybės sako, kad ne, bet teisė priskiria tokius klausimus nacionalinių vyriausybių kompetencijai), tai dėl pirmojo visiškai aišku – tai kova dėl valdžios, kur visos priemonės geros, demokratija nekvepia.

  Taupant visų brangų laiką, tokios rezoliucijos svarstymas net neįvardijant reformų sėkmės yra keistas keleto šiaip jau savo srityje nekvailų žmonių pasirinkimas.

 2. Marius parašė:

  Šiuo atveju su jumis visiškai nesutiksiu, tamsta Aušra. Abortai Lietuvoje senai turėjo būti uždrausti, taip kaip yra Lenkijoje (taip, tai sektinas pavyzdys) nes priešingai visos tos kalbos apie Lietuvą kaip Marijos žemę yra šlykšti veidmainystė. Jūs gi pati, tamsta Aušra, skelbiates esanti krikščionė. Kaip dera negimusių vaikų žudymas su jūsų tikėjimu?

  Taip, man patinka Lenkijos ir Vengrijos pozicija nepriimti pabėgelių. Afrikos problemos yra sąlygotos kolonijinės praeities kurią, ta praeitį, ir nulemė vakarų Europos valstybės. Tad tegul vakariečiai kurie turėjo kolonijų ir tepriima savo ex kolonijų pabėgelius. Lietuva kolonijų neturėjo, kaip ir visos kitos rytų Europos šalys. Artimųjų Rytų problemas, konkrečiai Islamo Valstybės fanatikų siautėjimą sukėlė Jungtinės Amerikos Valstijos, tai faktas, tai pradžių pradžia. Tad tegul amerikonai ir srebia tą košę kurią patys užvirė nuversdami Husseiną. Nejau pamiršote miltelius mėgintuvėlyje Colino Powello rankoje?

  Maža to esu už tai kad Lietuva išstotų iš Europos Sąjungos. Ir jei tai įvyks, tik džiaugsiuos. Visa ta parama už kurią tipo, būdami garbingi turime aklai vykdyti Briuselio nurodymus yra destrukcinė. Ta parama, gi, ji tvirkina visuomenę, tvirkiną verslą, niokoją gamtą. Kiek beprasmių projektų ir statybų įgyvendinta už ES paramą visiškai negalvojant: o kas tai išlaikys? Skylėti provincijos biudžetai? Po 10-15 bus dar daugiau apleistų vietų, kurios dabar buvo įrengtos už tas ES lėšas.

  Rezoliucijai pritariu. Taip man nepatinka esamos Lenkijos valdžios užmačios pajungti visą valdžią, net konstitucinį teismą sau. Bet ne lietuviams mokyti. Lietuvos konstitucinis teismas senai yra išėjęs už konstitucjos ribų. Juokėsi puodas kad katilas juodas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *