MENIU

Komentarai (0) #išsaugokgalvą

Ar Nacionalinei teismų administracijai galioja Lietuvos įstatymai?

Galimybė vilkinti ar pagreitinti normalių teisinių procesų veikimą yra klasikinė piktnaudžiavimo valdžia ir padėtimi forma. Tokios veikimo formos galima tikėtis iš politinio proceso vėjų perpučiamų institucijų, bet mane nemaloniai nustebino teismų darbą koordinuojanti Nacionalinė teismų administracija. Nacionalinė teismų administracija savo interneto puslapyje teigia, kad ji yra „pasitikėjimą ir tarptautinį pripažinimą pelniusi organizacija, kuri NOVATORIŠKAI,TIKSLINGAI ir ATVIRAI dirba visuomenės ir teismų sistemos labui“. Nežinia, ar atvirumu galima pavadinti tai, kad teismų administracija neatsakinėja į klausimus interesantams, net jei jie būtų Seimo nariai.

2017 m. gruodžio 21 d. išsiunčiau šiai institucijai užklausą su savo pateiktais klausimais ir iki šiol negavau jokių atsakymų. Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu tokie prašymai, turi būti išnagrinėjami per 20 darbo dienų nuo prašymo gavimo institucijoje dienos.

Savo paklausime domėjausi, ar žurnalistai, turi galimybę prisijungti prie Lietuvos Teismų Informacinės Sistemos, kokio pobūdžio informacija jiems leidžiama matyti, kokiu teisiniu pagrindu žurnalistai gali prisijungti prie konkrečios Lietuvos teismuose nagrinėjamos bylos, kaip teismuose yra užtikrinama asmens duomenų apsauga, ar atliekama tokios apsaugos priežiūra ir kontrolė, ar tiriami duomenų nutekinimo atvejai. Šio parlamentinės kontrolės rėmuose atliekamo paklausimo pabaigoje klausimai pakartoti.

Tai reiškia, kad Nacionalinė teismų administracija nesilaiko šalies įstatymų, ir kas ypatingai nemalonu, nesilaiko įstatymų būdama teisinės sistemos dalimi.

Savo turiniu klausimas nesiskiria nuo to, kurį pateikiau ankstesniame blogo įraše.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *