MENIU

Komentarai (13) #išgyvenkLietuvoje, #išsaugokgalvą

Ar dar vis turime (ne)mokamą gydymą Lietuvoje?

Kviečiu visus dalintis patirtimi, kaip greitai/sėkmingai pavyksta patekti pas reikiamą specialistą nemokamai trečiojo lygio konsultacijai, turint poliklinikos specialisto siuntimą, ir kaip dažnai, nesulaukus nemokamo gydymo, tenka rinktis mokamas medicinos paslaugas. 

Galimybė pasinaudoti iš anksto per PSD apmokėtu „nemokamu“ gydymu, kaip rodo laiškai, palaipsniui daugeliui tampa nepasiekiamu gėriu. Ar galime sutikti, kad esama sveikatos apsaugos sistema jau neveiksni, ir tie iš mūsų, kurie metų metus mokame tikrai nemažas PSD įmokas tampame sistemos nepakankamo finansavimo įkaitais, kai pirmenybė patekti pas gydytoją ar net bendrai galimybė pasinaudoti aukščiausio lygio gydytojų konsultacijomis skiriama tiems, kurie pajėgūs susimokėti?

Patirtis rodo, kad norint užsiregistruoti specialisto konsultacijai Santaros klinikose, reikia nieko kito neveikti, kaip tik visą dieną sėdėti internetinėje svetainėje www.sergu.lt ir „gaudyti“ gydytojo įkeliamus laikus nemokamam vizitui ir spėti spustelti mygtuką „rezervuoti“. Įdomu tai, kad užsiregistruoti mokamai konsultacijai didesnių problemų nekyla. Tiesa, mokamo vizito kainą sužinoti galima tik paskambinus, nes prie registracijos kaina nėra nurodoma. Ir ta nemokamo apmokamo vizito kaina (be papildomų, dažnai prievarta peršamų tyrimų) tikrai solidi.

Šią savaitę kreipiausi į Sveikatos apsaugos ministrą, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę bei Santaros klinikų generalinį direktorių su prašymu atsakyti į klausimą, koks algoritmas nulemia galimybę ar, priešingai, negalimybę patekti į eilę konsultacijai, kai turi antro lygio specialisto siuntimą iš poliklinikos?

Kodėl primygtinai siūlomos tik mokamos vietos? Kokia dalis Lietuvos žmonių, nesulaukę nemokamų paslaugų, pasinaudojo mokamomis medicinos paslaugomis? Kas lemia, kad PSD įmokas nuolat ir sąžiningai mokantis žmogus, priverstas savo teise gauti medicinos pagalbą tik po to, kai ja pasinaudojo tie, kas gali užmokėti?

Asmeniškai p. A. Širinskienės  paklausiau  kaip ji mano, ar Lietuvoje vis dar egzistuoja „nemokama“ medicina, nes vieši valdančiosios daugumos pasisakymai leidžia manyti, kad perdėtai rūpinantis alkoholio vartojimo ribojimo priemonėmis, užribyje lieka absoliučiai daugumai sąžiningai dirbančių ir mokesčius mokančių gyventojų aktualūs sveikatos apsaugos klausimai.

13 komentarai įraše "Ar dar vis turime (ne)mokamą gydymą Lietuvoje?"

  1. justas parašė:

    as saziningai moku visus mokescius tame tarpe ir psd, bet visvien renkuos mokama paslauga, del tinkamesnio galimo laiko.

  2. Sandra parašė:

    Dėkui už tikrai teisingą straipsnį, išvardintos problemos tikrai aktualios daugeliui žmonių. Tikrai dažnai tenka mokėti tiek uželementarius tyrimus, kurie yra mokami, tiek rinktis mokamas paslaugas. Šią situaciją būtina spręsti, dėkoju p. Maldeikienei už iniciatyvą.

  3. Rimvydas parašė:

    mažam vaikui operuota širdis, tai tenka stebėti situaciją, ir 2017 m gegužės mėn registravomės į santariskes. Į apžiūrą keliausim 2017 gruodžio mėn 🙂

  4. Jurate parašė:

    Užrašė operuoti sinusitą po metų, dukrai ortopedą paskyrė po 2 mėnesių.

  5. Vidmantas parašė:

    Atvirai:
    Mokamas vizitas Santaroje 50 €, plius visiems veiksmams (tyrimai, procedūro ir pan.) papildomai. Lankytojų ten netrūksta. Pats šią savaitę lankiausi, nes artimiausias laikas pas “savo” akių gydytoją … 2018-01-23 !!! O šio vizito metu primygtinai rekomendavo daryti akispūdžio matavimus ir iki Naujųjų savaitgalio kreives (akispūdžio) stacionare.
    O iš nugirsto pokalbio supratau, jog čia lankosi nebūtinai tik “vertinantys savo laiką”, nes juos sutrikdė gauta sąskaita 81 €. Taigi.

    p.s. o čia pasimėgavimui: http://www.mruni.eu/lt/mokslas/mokslas/laboratorijos/sveikatos-tyrimu-laboratorija/prioritetines-kryptys/

  6. Virgaudas parašė:

    Pagal konstituciją Lietuvoje gydymas yra NEMOKAMAS, bet ir… ” NEPRIVALOMAS”, tik APMOKAMAS iš PRIVALOMO sveikatos draudimo fondo. Todėl ir situacija dėl gydymo paslaugų sukuriama dviprasmiška.

  7. Ramunas parašė:

    Vilnius, Centro poliklinika, vaikui paskirtas tyrimas del celiakijos. Teko moketi. As suprasciau, dar jei tai butu dirbantis ir mokescius mokantis pilietis. Taciau jau ir vaikams bei pensininkams reikia moketi uz paskirtus tyrimus. Tai yra visiskas absurdas. Paaiskinimas is gydymo istaigos: nemokami tyrimai tik kitoje istaigoje pagal eile kuri pasidomejus, iki keliu menesiu ilgumo.

  8. Leo parašė:

    Eilinį kartą e-sistema (sergu.lt) padaroma bukai, sudarant galimybę administratoriui spekuliuoti esant neaiškiai tvarkai, dirbtinai sukuriant gyvą eilę svetainėje ne prie gydytojo durų, papildomą bereikalingą lankytojų srautą, besitikrinantį naujai atsiradusį laiką paslaugai.
    Šiuo metu puikiai išspręsta registracija į Vilniaus darželius galėtų būti pvz. Eilę sudaroma pagal registracijos laiką, galimybė sudaryti prioritetų sąrašą, tame tarpe ir mokamai paslaugai, savalaikę pranešimų sistemą.

    Kitų etapų galima būtų pritaikyti statistinius, analitinius metodus srauto prognozėms ir (ne)mokamų paslaugų poreikio nustatymui. Gydytojų vertinimų sistema leistų geriems gydytojams užsitikrinti pacientų srautą, o prastus gydytojus sujudintų paslaugos kokybės tobulinimui, nes pagal atsiliepimus ir srauto kiekį galima būtų įvesti kriterijus kėdė klibinimui.

  9. Zygis parašė:

    Parasykit kai gausit atsakymus. O iki to laiko nera ka skaityti apie tai ka visi ir siaip jau zino. Kai bus atsakymai, bus galima nusiraminti (mazai tiketina) arba konstatuoti ju impotencija.

  10. Andrius parašė:

    Smagu kai sergu.lt “pasiseka” ir gali papult tarkim pas LSMU endodontą po trijų savaičių, bet užsiregistravus po valandos ar dviejų gauni sms, kad vizitas atmestas (priežasčių nenurodo) ir realiai aišku lieki neužsiregistravęs.

  11. privati klinika parašė:

    Aš moku už gydymą, einu į privačią kliniką, nes žinau, kad ten manim pasirūpins greitai ir tikrai išgydys. Ten, kur nemokamai – eilės nenormalios, kol sulauki eilės gali ir numirt. Taip, kad tas gydymas nemokamas ne visada prioritetas…

    • aušra Maldeikiene parašė:

      ne visi, gerbiamas privatus gydyme, turi laisvų pinigų. Kaip suprantu empatijos pas jus tiek, kad peržengtumėte silpną ir neįgalų ir nueitumėte. O gal paspirtumėte?

      • skane parašė:

        Lankymasis pas privatu gydytoja neturi nieko bendra su empatija. Tai asmeninis pasirinkimas itakotas “laikas-pinigai” savokos. Negi siulot zmogui laukti apziuros puse metu, jei yra galimybe tai padaryti daug greiciau, taip sugriztant i darbo rinka, kur visos med. islaidos bus padengtos per trumpesni laika [retorinis kl.]. “Laisvi pinigai” cia taip pat ne prie ko, nes privacios medicinos savokoj visada istraukiama med. draudimo korta.
        Lietuvoj problema ne privati (skestantis jav projektas) ar per biudzeta finansuojama med paslauga, bet “misraines” tipas, kuomet zmones negeba apsisprest ko jiem reikia. Sitaip paslaugu grietinele (smulkus gydymas/konsultacijos) nugriebiama privataus verslo, paliekant sunkius ir letinius ligonius biudzeto islaikomom istaigom. Apgailetina, kad per trisdesimt metu sis klausimas nebuvo keltas viesai diskusijai kuriuo keliu Lietuvai reik tvirtai eiti, o kerepliojama per apzelusius laukus kuriant “naujas galimybes”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *